به سایت شرکت نقشه برداری سانا خوش آمدید

ArcBruTile افزونه ArcGIS برای استفاده از سرویسهای گوگل و بینگ

ArcBruTile افزونه ArcGIS برای استفاده از سرویسهای گوگل و بینگ

استفاده ازسرویس نقشه‌ها و تصاویر گوگل و بینگ باعث توسعه بسیاری از نرم افزارهای رابط میان ArcGIS و این سرویسها شده است. یکی از این نرم‌افزارهای کاربردی، ArcBruTile می‌باشد. این نرم‌افزار کم حجم از طریق لینک همین مطلب قابل دانلود است. این نرم افزار شبیه مابقی اکستنشنهای ArcGIS می‌باشد.

نصب نسخه مخصوص ArcGIS 10

جهت نصب ابتدا فایلها را دانلود نمایید. سپس فایلها را از حالت زیپ شده خارج کنید. فایل اجرایی را اجرا کنید. و تا پایان مراحل نصب ادامه دهید.

رجیستر کردن

برای فعال کردن و رجیستر کردن آن با کلیک بر روی ArcBruTile.dll از طریق ESRI Assembly Registration Utility گزینه Open with… را انتخاب می‌کنیم. پس از انتخاب گزینه Open with باید از مسیر Common Files\ArcGIS\bin فایل اجرایی ESRIRegAsm.exe را انتخاب کنیم. سپس registration کتابخانه را قبول می‌کنیم. (مطابق تصاویر پایین)

ArcBruTileRegister
ArcBruTileSetup

دانلود نرم افزار و اجرای فایل نصب نسخه مخصوص ArcGIS 10.5

این نسخه بدون نیاز به رجیستر کردن قابل نصب می‌باشد. فقظ کافیست فایلها را دانلود کنید. از حالت زیپ شده خارج کنید. فایل نصب را اجرا کنید.

اجرای اکستنشن آرک برو تایل

پس از نصب آرک برو تایل از داخل ArcGIS ، اکستنشن آرک برو تایل را فعال می‌کنیم. یعنی ArcMap را باز می‌کنیم. و از منوی اصلی با انتخاب گزینه Toolbars گزینه ArcBruTile را فعال می‌کنیم. مطابق تصویر پائین می‌توان نقشه‌های رستری را از محیط اینترنت در محیط Arcmap مشاهده نمائیم. پیشنهاد می‌شود از سیستم رفرنس WGS_1984 برای کار با این اکستنشن استفاده شود. زیرا مابقی سیستم رفرنسها احتمالا با این نرم افزار سازگار نمی‌باشند.

ArcBruTile
ArcBruTile

برای استفاده از این اکستنشن حتما باید به اینترنت وصل باشید تا از سرویسهای نقشه و تصاویر استفاده نمایید.


دانلود اکستنشن آرک برو تایل

نسخه مخصوص ARCGIS 10.5

نسخه مخصوص ARCGIS 10.1

نسخه مخصوص ARCGIS 10


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.